Music [] The SIMS real [] :ham Obrázky []
REKLAMY SEM

Episode V Domácí výroba

23. října 2011 v 18:42 |  Twin Story
Yummy yummy
LunaHappy.blog.cz

Sestra matky dvojčat, jejich teta, slaví narozeniny. Pořád mele, jak má nejradši dárky od srdce, tak se Jane a Mike rozhodli, potom co shlédli leták z nové cukrárny, že jí upečou dort. Jediný problém byl, že předtím nikdy nic nepekli. Oni jsou rádi, když se jim podaří udělat čaj. Naposledy, když se Mikey snažil udělat polévku z pytlíku, protože doma už nic nebylo a hospodyně měla volno, zakydal celou kuchyň od kečupu, který taky do té polévky nepatřil, ještě si na pomoc zavolal Dana, ale ten měl nápad přidat tam kari, oregáno, zalil mu to olejem, no a když přišel čas na jezení, už jen pohled na jídlo od toho Mika odradil. Jane měla obdobnou zkušenost se zeleninovým salátem, jenže nakonec nebyl zeleninový, ale spíš sýrovo-krevetovo-rozinkový, sama to dokázala pozřít, ale zbytek rodiny pak měl vážné střevní potíže.
Tak teda jak na dort? Recept si našli na webu a vytiskli. Co tam přidat? Našli recept, vytáhli misku, tu největší co našli. Hodili tam podle receptu: 6 vajec, jenže netušili, že skořápky tam nepatří, netušili taky jak změřit 24 dekagramů cukru a jaký je rozdíl mezi cukrem krystalovým a cukrem krupice. Samozřejmě hned sáhli po ukřence, kdy byl krystalový cukr, který tam nepatřil a celou ji tam převrátili. Možná to množství i odhadli. 12 dkg hladké a 12 dkg polohrubé mouky? Mouka jako mouka, nasypali tam tu co se dává do pekárny na chleba, jinou nenašli. (Zorientovat se ve vlastní kuchyni musí být opravdu těžké.) Co to asi bude 3pl oleje? (polévkové lžíce)
"To budou určitě půllitry." Podotknul Mike
"A proč tam teda není 1,5 l?"
"Asi se jim zasekla jednička.." To bylo pochopitelné, tak tam nalili litr a půl oleje. Už jim ale přišlo těsto divné, olej se vyléval ven z misky, vajíčka drželi pohromedě...
"Že my jsme udělali něco špatně?"
"Takhle těsto nemá vypadat?"
"Mělo by to držet pohromadě, ne?"
"Možná..." Celé "těsto" vyklopili do koše a rozhodli se zajet do té nové cukrárny, dort koupit. Vybrali podobný, jaký viděli na obrázku na internetu a nastudovali si postup, aby mohli tetu poučovat. Ještě to odpoledne se stavili, celá rodina, k tetě, na návštěvu. Teta se k nim přiřítila a začala je hromadně objímat, málem dětičky zardousila. Podali jí dort a te ji uchvátil.
"Kde jste ho koupili?"
"No-" Mike drcnul do sestry, aby už nic neříkala.
"Upekli jsme." Tetička začala létat mezi hosty, svými kamarádkami a všem ukazovat co jí neteř a synovec upekli. Začali se k nim mladé paničky hrnout, dostávali požadavky, aby to upekli i jim. To dostalo děti do zoufalství. Nakonec si ale Mike vzpomněl, že má v kapse ten recept, vytáhl ho, ikdyž trochu od oleje, ale všechno se dalo přečíst. Jedné to podal. Upečte si, nejlepší je domácí výroba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miss-papi miss-papi | Web | 23. října 2011 v 18:53 | Reagovat

mam iba jedny :D

2 Mikina. Mikina. | 25. října 2011 v 14:39 | Reagovat

jenže netušili, že skořápky tam nepatří,  > dobrýý :-DDD vidím že na tom s vařením nejsem nejhůř :-DD

3 Mike. Mike. | 29. října 2011 v 11:52 | Reagovat

:O Zaobsadila jsi do svého veřejného článku můj životní příběh, teď tě můžu žalovat :P Ať žijí půl litry rumu ! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama